8:00 - 16:00 pon. – pt.
PROMOCJE
Saboty Damskie Piumetta 4201 beżowe
Saboty Damskie Piumetta 4201 beżowe
116,90 zł 110,70 zł
Klapki Damskie Piumetta 4203 beżowe
Klapki Damskie Piumetta 4203 beżowe
116,90 zł 110,70 zł
Saboty Damskie Piumetta 6268 niebieskie
Saboty Damskie Piumetta 6268 niebieskie
183,00 zł 149,00 zł
Klapki Damskie Piumetta MD1 białe
Klapki Damskie Piumetta MD1 białe
80,00 zł 69,99 zł
Klapki Damskie Piumetta MD2 beżowe
Klapki Damskie Piumetta MD2 beżowe
80,00 zł 69,99 zł
Klapki Damskie Piumetta MD4 granatowe
Klapki Damskie Piumetta MD4 granatowe
80,00 zł 69,99 zł
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Obuwie zdrowotne - co to znaczy?

0
Obuwie zdrowotne - co to znaczy?

W artykule tym postaramy się wyjaśnić, czym są buty zdrowotne i jak można ocenić, czy obuwie będzie wspierało, czy przeszkadzało w zachowaniu zdrowia Twoich stóp i palców.

Wszyscy spędzamy dużo czasu na nogach, więc zrozumienie, co stanowi zdrowe obuwie i sandały jest absolutnie kluczowe dla budowania i utrzymania optymalnego zdrowia stóp, palców i stawów. W istocie, zdrowie Twoich stóp ma głęboki wpływ na całe Twoje ciało i jakość Twojego życia. Ale jakie są kluczowe różnice pomiędzy, gdy rozważamy obuwie zdrowotne czy obuwie modne?

 

Wady obuwia modnego

Obuwie modne jest ładne, atrakcyjne i zgodne z aktualnymi trendami. W przeciwieństwie do obuwia zdrowotnego, w butach modnych względy wizualne, moda powodują, że aspekty zdrowotne są często pomijane. Buty sportowe również nie są pozbawione szkodliwych elementów. Zwykle myśląc o butach sportowych myślimy o nich jako o wygodnych i zdrowych butach. Jeśli przyjrzysz się bliżej butom sportowym to pewnie zobaczysz, że nie zawsze są tak zdrowe dla naszych stóp, jak nam się wydaje.

Poniżej lista 4 elementów konstrukcyjnych, które są szkodliwe dla naszych stóp:

 1. Podniesienie pięty

 2. Zwężenie palców

 3. Sztywne podeszwy

Podniesienie pięty

Podniesienie pięty jest elementem konstrukcyjnym szczególnie obecnym w szpilkach i koturnach damskich, ale występuje także w butach męskich do codziennego użytku. Podniesienie pięty (zwłaszcza w połączeniu z uniesieniem palców) powoduje niepotrzebne rozciągnięcie struktur stopy i zmusza użytkownika do chodzenia po pochylni.

Czarne buty damskie na obcasie

Zwężenie palców

Zwężenie palców związane jest konstrukcyjnym zwężenie buta od podbicia do końca palców. Taka konstrukcja jest jedną z najbardziej szkodliwych cech konwencjonalnego obuwia. Niestety jest to bardzo powszechna cecha występująca w większości butów damskich i męskich. Zwężenie w okolicach palców występuje nawet w sandałach. Większość obuwia, w tym modele sportowe, wymuszają na palcach pozycję klinową, która w dłuższym okresie może prowadzić do deformacji palców i negatywnie wpływa na zdrowe funkcjonowanie stóp.

Czarne buty wyjściowe zwężające się w palcach

Sztywne podeszwy

Sztywne podeszwy są częstym elementem większości modnego obuwia. Większość producentów przyjęła ideę ochrony podeszwy stóp i wyszła daleko poza to, co jest konieczne lub zdrowe dla stóp. Sztywne podeszwy utrzymują stopę w niekorzystnej i deformującej pozycji, zarówno podczas aktywności, jak i w spoczynku. Sztywne podeszwy, w połączeniu z innymi wadami konstrukcyjnymi butów: zwężającymi się palcami i podwyższeniem pięty - skutecznie unieruchamiają stopy w nieprawidłowej pozycji i uniemożliwiają strukturom stopy działanie w sposób przewidziany przez naturę.

Pomyśl o tym w ten sposób: Jakie inne części ciała unieruchamiasz na dłuższy czas? Dlaczego miałoby to być skuteczne lub korzystne dla Twojej stopy? Kiedy nosisz buty ze sztywnymi podeszwami, to tak jakbyś włożył stopy do gipsu i oczekiwał, że się wzmocnią.

Odlew gipsowy

Buty zdrowotne - definicja

Buty zdrowotne damskie Julex

Obuwie zdrowotne jest lekkie. Posiada płaską podeszę, aby zapewnić prawdziwą stabilność stopy i kostki oraz umożliwić naturalne wsparcie łuku. Zdrowy but posiada podeszwę, którą można łatwo zginać lub skręcać, co pozwala stopie na samodzielne wzmocnienie się. Zdrowy but ma wystarczająco dużo miejsca na palce, aby zapewnić właściwy komfort.

 

Leonardo Da Vinci, anatomia i zdrowie

Leonardo Da Vinci napisał o anatomii ludzkiej stopy:

Ludzka stopa jest arcydziełem inżynierii i dziełem sztuki.

Krótki kurs anatomii stopy:

 • 26 kości,

 • 33 stawy,

 • 100 mięśni.

Coraz częściej myśląc o zachowaniu zdrowia wracamy do natury. Obuwie zamiast poprawiać naturę i proces ewolucji nie wchodzić "stopom w drogę" :).

Ludzka stopa rycina

Wszyscy spędzamy dużą ilość czasu na nogach. W ciągu dnia wykonujemy różne czynności chodzimy, stoimy, biegamy, nosimy, podnosimy. Czasami w butach spędzamy ponad 10 godzin dziennie. Na poprawne funkcjonowanie ma kluczowe znaczenie ułożenie naszych stóp i palców w butach. Złe obuwie, które zawiera jeden lub więcej z wymienionych wyżej 3 szkodliwych elementów konstrukcyjnych, może prowadzić do deformacji palców, bólu, dyskomfortu i niemożności wykonywania ulubionych czynności w czasie wolnym.

Klapki, saboty, sandały i buty zdrowotne damskie w kolorze niebieskim marki Piumetta

Dobre obuwie pozwala funkcjonować zgodnie z naturą. Buty zdrowotne poprawiają zdrowie stóp i pomagają zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia urazów (np. stawów skokowych), eliminują ból w kończynach dolnych i pozwalają na maksymalne wykorzystanie aktywności sportowej. Pomagają również budować siłę stóp i zapewniają prawdziwą stabilizację stóp i ciała. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, dla których utrzymanie mobilności i niezależności staje się jeszcze ważniejsze.

 

Najlepsze obuwie zdrowotne damskie

Obuwie zdrowotne damskie niebieskie Julex

Twoje stopy i palce zostały naturalnie zaprojektowane dla optymalnej równowagi, chodu, komfortu. Niestety obuwie dostępne w wielu sklepach internetowych zawiera jeden lub kilka szkodliwych elementów konstrukcyjnych opisanych powyżej:

 1. Podniesienie pięty

 2. Zwężenie palców

 3. Sztywna podeszwa

Warto zatem mieć świadomość wpływu takich butów na zdrowie i posiadać w swojej szafie co najmniej jedną parę obuwia, które uwzględnia anatomię i na prawdę dba o Twoje zdrowie.

Jak dobrać taką parę butów zdrowotnych, które faktycznie są zdrowe? Warto wykonać bardzo prosty Test wkładek, który pomoże Ci wybrać najlepsze możliwe obuwie dla Twojego zdrowia.

 

Test wkładek - jak dobrać buty zdrowotne damskie i męskie?

Aby wybrać najlepsze obuwie zdrowotne dla Twojej stopy postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Wyciągnij wkładki z butów. Nie wszystkie buty mają wyjmowane wkładki. To nie problem po prostu odrysuj na papierze wkładkę i ją wytnij.

 2. Połóż wkładki lub wycięty obrys wkładek na podłodze.

 3. Stań na nich obiema stopami lub na wyciętych obrysach.

 4. Czy prawa stopa wystaje poza obrys wkładki?

 5. Czy lewa stopa wystaje poza obrys wkładki?

Kiedy obuwie zdrowotne jest dobre dla twojej stopy?

Buty będą zdrowe, gdy prawa i lewa stopa mieszczą się w obrysie wkładek.

Kiedy obuwie zdrowotne jest niewłaściwe dla twojej stopy?

Buty będą niewłaściwe dla Ciebie, gdy prawa lub lewa stopa wystają poza obrys wkładek.

Wkładki obuwnicze

Sklep internetowy - klapki zdrowotne

W Julex produkujemy wygodne buty medyczne i zdrowotne dla mężczyzn i kobiet. Produkujemy wygodne i komfortowe obuwie medyczne. Produkujemy obuwie ortopedyczne na miarę dla indywidualnych klientów i pacjentów. Doświadczenie w produkcji i ortopedii pomaga nam robić zdrowsze, lepsze i bardziej wygodne obuwie. Nasze produkty wspierają zdrowie kobiet i mężczyzn i zwiększają komfort życia poprzez redukcję bólu.

Nasze marki: Julex, Anatomico, Piumetta dostępne są w sklepie internetowym www.obuwiemedyczne.pl. Poniżej najbardziej popularne obuwie męskie i damskie oraz sandały medyczne damskie w czerwcu 2022. Zapraszamy do naszego sklepu:

Obuwie Zdrowotne Damskie Piumetta Jasno Niebieskie 6264
Obuwie Zdrowotne Damskie Piumetta Jasno Zielone 6264
Saboty zdrowotne damskie Piumetta białe 6268
Klapki medyczne damskie Piumetta białe 6266

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl