8:00 - 16:00 pon. – pt.
PROMOCJE
Saboty Damskie Piumetta 4201 beżowe
Saboty Damskie Piumetta 4201 beżowe

79,00 zł

Cena regularna: 116,90 zł

Najniższa cena: 110,70 zł
Saboty Damskie Piumetta 6268 niebieskie
Saboty Damskie Piumetta 6268 niebieskie

149,00 zł

Cena regularna: 195,57 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
Klapki Damskie Piumetta 6264 brązowe
Klapki Damskie Piumetta 6264 brązowe

119,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

Najniższa cena: 129,99 zł
Klapki Damskie Piumetta 6264 bordowe
Klapki Damskie Piumetta 6264 bordowe

129,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

Najniższa cena: 129,99 zł
Klapki Damskie Piumetta 4203 beżowe
Klapki Damskie Piumetta 4203 beżowe

79,00 zł

Cena regularna: 116,90 zł

Najniższa cena: 116,90 zł
Klapki Damskie Piumetta 4205 beżowe 19/20
Klapki Damskie Piumetta 4205 beżowe 19/20

79,00 zł

Cena regularna: 110,70 zł

Najniższa cena: 110,70 zł
Chodaki dziecięce CD1 białe
Chodaki dziecięce CD1 białe

19,99 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
Chodaki dziecięce CD1 różowe
Chodaki dziecięce CD1 różowe

19,99 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
Chodaki dziecięce CD1 czarne
Chodaki dziecięce CD1 czarne

19,99 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bestsellery
Klapki Damskie Piumetta 6264 bordowe
Klapki Damskie Piumetta 6264 bordowe

129,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

Najniższa cena: 129,99 zł
Saboty JULEX 3136N białe
Saboty JULEX 3136N białe

170,97 zł

Klapki Anatomico 4103 ESD białe
Klapki Anatomico 4103 ESD białe

183,27 zł

Wkładki ortopedyczne do obuwia - co warto wiedzieć?

0
Wkładki ortopedyczne do obuwia - co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że wkładka wkładce nie równa. Na rynku jest wiele różnych wkładek o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Buty, które kupujemy zazwyczaj mają wkładkę. która wyściela podeszwę buta. Materiał wypełnia całą podeszwę, dzięki temu przeciwdziała ślizganiu się stopy, zwiększa komfort użytkowania. Warto, też pamiętać, że każda stopa jest inna i najlepiej czułaby się w bucie zrobionym na zamówienie. Co więcej każdy z nas ma inną budowę ciała, inny styl chodzenia. Buty powinny być dostosowane do potrzeb. Bądźmy jednak rozsądni... Pomoc w indywidualizacji butów zapewniają różne wkładki osobno dobrane do stopy i obuwia, bądź wkładki ortopedyczne realizowane według pomiaru.

 

Dlaczego warto wymienić wkładki

Wkładki do butów dostępne w każdym sklepie obuwniczym, Są wykonane z bardzo różnych materiałów. Takie wkładki są produkowane masowo i w zależności od rodzaju może zapewniać podparcie łuku lub dodatkową amortyzację w okolicy pięty, wokół palców lub na całej długości stopy. Wkładki do butów mogą sprawić, że buty będą wygodniejsze.

Zużycie wkładki

Zauważ, że wkładka jest częściej zniszczona i nadaje się do wymiany bardziej niż reszta obuwia. Nowa wkładka zdecydowanie zwiększy higienę i komfort użytkowania butów. Wkładka gromadzi wilgoć, wiec wymiana zapobiega też nieprzyjemnym zapachom butów. Wkładki dostępne to między innymi:

 • żelowe
 • EVA
 • poliuretanowe
 • skórzane
 • antyzapachowe

Wkładkę na tzw. wymianę możesz wybrać według własnych preferencji. Wybierz jednak wkładkę dostosowaną do rozmiaru stopu oraz rodzaju obuwia (letnie, zimowe, wyjściowe, sportowe etc.). Zwróć uwagę na grubość wkładki, która może zdecydowanie zmienić tęgość buta i sprawić, że będzie nas nagle mocno uciskał.

Ból i dyskomfort chodzenia

Warto zaobserwować, czy pojawiający się ból pleców, stawów kolanowych, kostek czy nawet pięt ma związek z naszą aktywnością i wygodą obuwia. Zmieniamy się całe życie i zobacz jak zmieniają się stopy. Zobacz, jak zużywasz buty, gdzie są wyraźne oznaki przetarcia. Czy częściej na stopach zauważasz otarcia, połamane paznokcie? To ważne informacje, by rozważyć zakup wkładek ortopedycznych bądź w dalszej kolejności zamówić indywidualnie robiony produkt.

 

Wkładki ortopedyczne

Zadaniem wkładek ortopedycznych jest pomoc w utrzymaniu właściwej postawy ciała podczas chodzenia i przeciwdziałanie różnym schorzeniom jak np. płaskostopie. Tu mamy do wyboru:

 • Gotowe wkładki ortopedyczne sprzedawane w sklepach ortopedycznych,
 • Wkładki ortopedyczne robione na indywidualne zamówienie i dopasowane do Twojej stopy.

Każdy z nas ma inną budowę stopy, sposób chodzenia, sposób spędzania dnia (praca chodząca, siedząca, stojąc). Co więcej nasze stopy, prawa i lewa stopa również różnią się od siebie kształtem, wysokością sklepienia oraz tzw. biomechaniką. Jeżeli chcemy pomóc naszym stopom lub zmagamy się już w wyraźnymi schorzeniami narządu ruchu warto pamiętać, że dostępne w sklepach gotowe wkładki ortopedyczne nie uwzględniają tak ważnej dla zdrowia specyfiki.

Wkładki do butów sportowych

Gotowe wkładki ortopedyczne

Nasze stopy pracują przez większość dnia. To właśnie na stopach opiera się ciężar naszego ciała. Wraz z wiekiem stopy mogą ulegać różnym deformacjom: płaskostopie, haluksy, ostrogi. W takich dolegliwościach gotowe wkładki wspierają stopę, odciążając przedstopie, amortyzując wstrząsy, łagodzą nacisk obuwia na stopę. Główną zaletą ich zaletą jest zapobieganie powstawaniu nowych problemów oraz niższa cena. W sklepach można kupić kilka rodzajów, które działają na:

 • płaskostopie poprzeczne i podłużne dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu idealnie podpierają oba łuki, przywracając poprawne ustawienie stopy.
 • haluksy,
 • szpotawość,
 • ostrogi,
 • nierówności kończyn dolnych
 • kontuzje np. ścięgien achillesa, otarcia.

Wykonane mogą być z różnych materiałów, skórzane, silikonowe, żelowe. Popularne pośród gotowych wkładek są tzw. podpiętki, częściowe podkładki pod piętę. Ułatwią poruszanie się w przypadku bolesnej ostrogi. Podpiętki żelowe łagodzą nacisk i ból związany z przeciążeniem tylnej części stopy. Wkładki żelowe do obuwia sportowego zniwelują wstrząsy i odciążą nastawioną na duży wysiłek stopę. Bez względu na indywidualny tryb życia i preferencje, każdy może dobrać sobie właściwe wkładki.

Wkładki ortopedyczne indywidualne

Wkładki ortopedyczne wykonywane na zamówienie, poprzez wcześniejszy pomiar uwzględniają specyfikę budowy ciała, sposobu chodzenia i budowę stóp. Ich noszenie zaleca się w celu skorygowania problemów i bólu odczuwanego w trakcie chodzenia, stania i biegania. Tylko tak przygotowane wkładki są w stanie przywrócić prawidłowy rozkład sił działających przy chodzeniu. Ich działanie:

 • korekta ustawienia stóp - zmniejszenie wad postawy,
 • tworzenie podpory dla biernych struktur anatomicznych - zapobieganie urazom,
 • stabilizacja mięśni stopy - zmniejszenie obciążenia, męczenia kończyn dolnych,
 • wspomaganie odpowiedniej pracy mięśni i poprawę krążenia.

Takie wkładki wspomagają rehabilitacje i leczenie, korygują nieprawidłowości postawy. Ich zadaniem jest zmniejszyć dolegliwości związane z patologią, m.in. ścięgien i mięśni. Wspomagają leczenie takich problemów:

 • płaskostopie podłużne i poprzeczne,
 • modzele podeszwowe, nagniotki i odciski,
 • paluch koślawy,
 • palce młotkowate,
 • stopa cukrzycowa,
 • pięta koślawa, szpotawa,
 • ostroga piętowa.

Prawdziwe wkładki ortopedyczne, zaprojektowane specjalnie dla Twojej stopy i kosztują od 100 do 400 złotych. Zanim zdecydujesz się na ich zakup, upewnij się, że naprawdę potrzebujesz takiego rozwiązania.

Dlaczego indywidualne wkładki ortopedyczne są tak dużo warte?

Ich cena składa się z dwóch elementów:

 • badanie w gabinecie ortopedycznym,
 • wykonanie wkładek.


sand, beach, foot

Badanie w gabinecie ortopedycznym

Nie decyduj samodzielnie, czy potrzebujesz złożyć zamówienie na indywidualny produkt. Najlepiej umów się na wizytę u podiatry czy podologa. Można umówić się na spotkanie w gabinecie ortopedycznym. Większość gabinetów zatrudnia specjalistów, którzy kompetentnie przeprowadzą wywiad dotyczący m.in.:

 • dolegliwości,
 • ogólnego stanu zdrowia,
 • wad postawy,
 • metody leczenia dolegliwości.

Podiatra / Podolog przeprowadza dokładną analizę kończyn dolnych. Analiza taka zwykle obejmuje komputerowe badanie stóp i sposobu chodzenia na specjalnej platformie. Dzięki temu można ocenić działanie sił na stopę podczas stania i poruszania się z różną prędkością. Badanie pozwala wykryć wady stóp np. płaskostopie podłużne, poprzeczne, koślawość czy szpotawość stępu i dzięki temu dobrać leczenie.

A może zdalny odcisk stopy?

Bez bezpośredniej wizyty w gabinecie nie można wykonać doskonałych wkładek. Wielu dostawców wysyła do klientów "Stomp Box", czyli kawałek pianki wyciskowej w pudełku. Użytkownik jest instruowany, jak uzyskać utwardzony wyciski stopy - w jaki sposób i jak długo dokonać odcisku. Niestety, bez doświadczonego specjalisty, który poprawnie ustawi stopę trudno uzyskać prawidłowy pomiar.

Właściwe wykonywanie wkładek

Czy wkładki zostaną na pewno prawidłowo wykonane? Chcesz otrzymać taką pewność, poszukaj punktu ortopedycznego z wieloletnim doświadczeniem. Firma Julex wyprodukowała już 10.000 indywidualnych wkładek ortopedycznych. Już od 10 lat również produkujemy obuwie ortopedyczne i indywidualne wkładki przygotowane dla pacjentów. Doświadczenia w produkcji obuwia medycznego i ortopedycznego pomaga nam robić lepsze, trwalsze i prozdrowotne produkty dla stóp. W takiej produkcji dla klienta liczy się współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami, wybór odpowiedniego sprzętu, higiena i precyzja pomiaru. Zamawiając wkładki dla stóp według indywidualnego pomiaru w gabinecie ortopedycznym, klient może uczestniczyć w wielu wyborach. Do wykonania wkładki szczególnie ważne są informacje o przeznaczeniu obuwia, ważny jest też gust klienta, który może uczestniczyć w doborze estetyki i kolorystyki, tak by dobrze czuć się w obuwiu. Wykonane wkładki dla stóp zrobione są według potrzeb klienta.

 

Informacje o nowościach

Produkcja wkładek ortopedycznych pomaga naszym klientom łagodzić wady postawy, poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Współpraca firmy z klientami także dostarcza wielu ważnych informacji. Wiedza z dziedziny ortopedii cały czas się poszerza. To dlatego zmienia się gama naszych produktów. Chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, szczegółach zamówienia zapraszamy do kontaktu.

 

Wkładki do butów zamów online

W naszym sklepie internetowym oferujemy duży wybór wkładek do butów. Zapraszamy na zakupy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl