Jakie buty wybrać aby niosły nas przez całe życie? W których nasza stopa będzie czuć się lekko i komfortowo? Na pewno wygodne, dobrze wyprofilowane i najlepiej z naturalnych surowców. Wszystkie te wytyczne spełniają chodaki.
Pochodzenie chodaków (drewniaków)
Chodaki powstały w XIX wieku w Niderlandach. Miały za zadanie ochronę stopy podczas pracy na roli. Z upływem czasu pojawiły się w wielu krajach Europy. W latach 70-tych drewniaki zawitały do Ameryki.
Z kolejną dekadą zmienił się sposób postrzegania chodaków. Kobiety zaczęły ubierać je na co dzień, wychodzić w nich na ulicę, dopasowywać do codziennych stylizacji. Buty zmieniły się z topornych na bardziej smuklejsze, nabrały kobiecości i lekkości.
Przez kolejne pokolenia zwiększały swoją popularność i za sprawą lekarzy kojarzone są ze zdrowym obuwiem. Dobrze wpływają na postawę ciała i krzywizny stóp. Drewniaki często zalecane są do korekcji wad postawy.
Hitem wśród Pań są drewniaki z profilaktyką zapobiegania cellulitu.
Zalety zdrowotne chodaków (drewniaków)
Użycie naturalnych materiałów do produkcji drewniaków jest ich największą zaletą. Dzięki temu stopy się nie odparzają i mniej pocą. Wyprofilowanie spodów, wykonanie dodatkowych otworów dla lepszej cyrkulacji powietrza, dodanie zapięć regulujących tęgość i przytrzymujących pięty sprzyja ich funkcjonalności.
Niewątpliwie chodaki mają zalety zdrowotne, można w nich wyjść i w deszcz i w słońce, nie trzeba wymieniać fleczków i są z naturalnych materiałów. Komfortowo jest nosić je na gołe stopy. W dzisiejszych czasach dostępne są kolorowe drewniaki, w różne kwiaty, groszki, kropki, w zależności od potrzeb i gustów klientów.